Olet täällä

Piirit ja osastot

Piirien ja paikallisosastojen yhteystiedot

AL:N LÄNSI-LAPIN PIIRI
AL:n Kemin Seudun osasto:
pj. Esa Lohiniva,  puh. 040 526 9395, esa.lohiniva(at)elisanet.fi
siht. Kalle Andersson,  puh. 050 330 1962, kalle.andersson(at)itella.com

AL:n Tornion osasto:
pj. Taisto Korhonen, puh. 040 5045 526, taistoko(at)wippies.fi
siht. Seija Hellevaara,  Sverige, +46 70 6212692, seijah_(at)hotmail.com

AL:N LAPIN PIIRI
AL:n Napapiirin osasto
pj. Ensio Simonen, p. 0400 287774, ensio.simonen(at)gmail.com
siht. Elise Härö,  puh. 040 716 0108

AL:N POHJOIS-POHJANMAAN PIIRI
AL:n Kalajokilaakson osasto:
pj. Seppo Rasmus,  p. 0400 294 794, rasmus.seppo(at)gmail.com

sihteeri: Sari Pelttari,  p. 044 5305199, sari.pesamaa(at)gmail.com

AL:n Kuusamon osasto:
pj+ siht. Alpo Lehto,  puh. 0400 217175

AL:n  Oulun osasto:
PL 157,90101 Oulu
pj. Marko Laine,  markolaine(at)hotmail.com, puh. 0400 759 515,
siht. Mika Lampinen,  puh. 040-550 2851, mika.m.Lampinen(at)efora.fi

AL:n Pyhäjokivarren osasto:
vpj. Veio Ollila,  puh 050-559 3456, veio.ollila(at)gmail.com
siht. Harri Turunen,  puh. 050 5204417,  hturunen(at)kotinet.com

AL:n Siikalatvain osasto

AL:N KAINUUN PIIRI 
AL:n Kajaanin osasto:
pj. Vesa Suutari,  p. 040 5950 385, os.vesariekko(at)gmail.com
siht. Seppo Sirviö,  puh. 040 8498 497,seppo.sirvio(at)kajaani.net

AL:n Sotkamon osasto:
pj. Pekka Niskanen,  puh. 040 732 6210
siht. Veikko Hakkarainen, puh. 0400 418849

AL:n Suomussalmen osasto:
pj. Risto Kemppainen, puh. 050 362 0152, risto.kemppainen(at)kuutamokeikat.fi
siht. Antti Kemppainen,  p. 040 824 9186, antti.o.kemppainen(at)hotmail.com

AL:N POHJANMAAN PIIRI
AL:n Kokkolan seudun osasto:
pj. Veijo Haapakoski,  puh. 044 2800 156, p.h.haapakoski(at)pp.inet.fi
siht. Päivi Haapakoski, puh. 040-5171822, ph.haapakoski(at)pp.inet.fi

AL:n Perhonjokilaakson osasto

AL:n Pohjanmaan osasto:
pj. Paul Riissanen,  p. 040 506025, paul(at)riissanen.fi
siht. Christer Malinen,  puh. 040 7552030, christermalinen(at)gmail.com

AL:N ETELÄ-POHJANMAAN PIIRI
AL:n Härmän osasto:
pj. ja siht. Heli Hietala,  puh. 050 343 4154, heli.hietala(at)netikka.fi

AL:n Ilmajoen osasto:
pj. Arto Uusi-Ranta,  puh. 0400 883 951
siht. Jari Uusi-Ranta,  puh. 040 233 124

AL:n Jalasjärven osasto:
Matti Tenkula,  mtenkula(at)gmail.com

AL:n Järviseudun osasto:
pj. Jaakko Penninkangas, jaakko.penninkangas(at)kuljetusseppala.fi
siht. Jarmo Ojajärvi,  puh. 050 500 5050, jarmo.ojajarvi(at)japo.fi

AL:n Kauhajoen osasto:
pj. Päivi Lahti-Kuusisto,  p. 0400 924774, paivilk(at)gmail.com 
siht. Marja Mäenpää,  marjatuu.maenpaa(at)luukku.com

AL:n Seinäjoen osasto:
pj. ja sihteeri Petri Rintamäki, petri.rintamaki(at)nic.fi

AL:N SATAKUNNAN PIIRI
AL:n Euran osasto:
pj. Juha Kuusisto,  p. 040 7707272, euranrengas(at)jippii.fi
siht. Jaana Rainesto,  p. 040 840 1340, jaana.rainesto(at)outlook.com

AL:n Huittisten osasto:
pj. Jouni Lounas, puh. 044 5601682
siht. Tarmo Jylhä,  puh. 0500 631 228, tarmo.jylha(at)suomi24.fi

AL:n Kankaanpään osasto:

AL:n Pohjois-Satakunnan osasto:
pj. Markku Kymäläinen, puh. 0400 679 570

AL:n Porin osasto:
pj. Jorma Pohjus,  puh. 0400 626 845, pohjus(at)gmail.com

siht. Pauliina Lindfors-Jokela, autoliitto.pori(at)gmail.com

AL:n Säkylän osasto:
pj. Petri Helminen,  puh. 0500 239 916, petri.helminen(at)sataedu.fi 
siht. Erkki Kaunisto, puh. 040 733 7290, ek-mallit(at)hotmail.com

AL:N PIRKANMAAN PIIRI
AL:n Länsi-Pirkanmaan osasto:
pj. Seppo Rehakka,  puh. 040 960 1117, rehakka(at)kopteri.net
siht. Jouko Lehtisalo,  puh. 0400 545 310, jouko.lehtisalo(at)sci.fi

 

AL:n Tampereen Seudun osasto:
pj: Pentti Kaihoniemi,  puh. 050 4924076, pentti.kaihoniemi(at)kolumbus.fi
sihteeri: Lasse Tuli, lasse.tuli(at)kotiposti.net

AL:n Valkeakosken osasto:
pj. Juha Turunen, vaeltaja100(at)suomi.24.fi

AL:N HÄMEEN PIIRI
AL:n Forssan Seudun osasto:
pj. Olli-Pekka Jasu,  puh. 050-4018969, opjasu(at)gmail.com
siht. Markku v. Hertzen, p. 0500 757917, fora(at)surffi.net

AL:n Hämeenlinnan osasto:
varapj.  Eero Haltia, puh. 045-1124371, eero.haltia(at) evl.fi
siht. Katja Rättyä, puh. 040-6640130, katja.regnator@gmail.com

AL:n Itä-Hämeen osasto:
pj. Tapio Nieminen, puh 0400 353 992, tapio.a.nieminen(at)phnet.fi
siht. Erkki Virtanen,  puh. 040 5570 610, erkki.a.virtanen(at)phnet.fi

AL:n Lahden Seudun osasto:
pj. Eija Koskinen,  p. 0400 876 205, eija.koskinen(at)luhta.fi
siht. Maarit Kontiainen,  puh.040 749 0320, maikki.koskinen(at)phnet.fi

AL:n Nastolan osasto:
pj. Matti Karmaa,  puh. 044 535 0385, mattik66(at)gmail.com
siht. Erkki Wirkola,  puh. 050 526 4517, erkki(at)wirkola.fi

AL:n Riihimäen osasto:
pj. Maarit Brusin,  puh. 040-197 2543, maarin.brusin(at)fennia.fi
siht. Veijo Tolonen,  puh. 019-721 071, veijo.tolonen(at)vtolonen.fi

AL:N VARSINAIS-SUOMEN PIIRI
AL:n Ahvenanmaan osasto

AL:n Loimaan Seudun osasto:
pj. Pertti Frisk,  pertti.frisk(at)gmail.com
siht. Raija Moisio, puh. 040 5431 841, raija.moisio(at)seutuposti.fi

AL:n Raision seudun osasto:
pj. Juha Suovanen, p. 0400 122 554, juha.suovanen(at)gmail.com
siht. Pertti Osola, puh. 040 709 4163, alraisionos(at)gmail.com

AL:n Salon osasto:
pj. Jani Kurvinen, puh. 0400 536 526, kurvinen.jani(at)gmail.com
siht. Markku Järviö, puh. 044-3639057, markkujarvio(at)pernio.salonseutu.fi

AL:n Sauvon osasto:
pj. Teijo Taivula,  p.  0500 824873, teijo.taivula(at) luukku.com

AL:n Turun osasto:
pj. Eero Kuisma,  puh. 050 5533495, eerokuisma66(at)gmail.com
siht. Anne Loimijoki,  puh. 040 834 1954, anne.loimijoki(at)elisanet.fi

AL:N KESKI-SUOMEN PIIRI
AL:n Jyväskylän osasto:
pj. Juha Lamberg, puh. 0400 541777, juha(at)lamberg.in
siht. Mika Pylvänäinen, puh 0500 546861, mika.pylvanainen(at)gmail.com

AL:n Jämsän Seudun osasto:
pj. Pekka Paasonen,  p. 050 5248403, pekkapaasonen1(at)gmail.com
siht. Jorma Nuppula,  puh. t. 0500 241 727, jnuppula(at)nettilinja.fi

AL:n Kangasniemen osasto:
pj. Pentti Kangas,  puh. 0400 647 864, pentti.kangas(at)mimet.fi
siht. Marika Hurme p. 0400 976688

AL:n Keuruun osasto liitetty AL-Jyväskylän osastoon

AL:n Saarijärvi-Karstulan osasto liitetty AL-Jyväskylän osastoon

AL:n Tikkakosken osasto:
pj. Erkki Savolainen, puh. 0500 645 480, erkki.savolainen(at)mobiili.net
siht. Kaija Lehmusjoki,  puh. 040 535 1880, k_lehmusjoki(at)hotmail.com

AL:N POHJOIS-SAVON PIIRI
AL:n Kuopion osasto:
pj. Jyrki Knuutinen,  p. 0400 375155, knuutinen.jyrki(at)gmail.com 
siht. Jukka Martikainen  puh. 044-7853306, jukka.martikainen(at)sakky.fi

AL:n Varkauden osasto:
pj. Jyrki Haapala, p. 040 867 9121, jyrki.t.haapala(at)gmail.com
siht. Mari Nisonen, p. 050 410 8114, mari.nisonen(at)gmail.com

AL:n Ylä-Savon osasto:
pj. Pertti Sarivirta,  puh. 0500 571 922, pertti.sarivirta(at)gmail.com
siht. Elsa Kvist, puh. 050 543 9277 elsa.kvist(at)gmail.com

POHJOIS-KARJALAN PIIRI  
AL:n Joensuun osasto:

pj. Jorma Puustinen, , puh. 045 1364 790, jorma.k.o.puustinen(at)gmail.com
siht. Kauko Tahvanainen,  puh. 0400 629592, kauko.tahvanainen(at)gmail.com

AL:n Keski-Karjalan osasto:
pj. Markku Nenonen,  puh. 0400 677 656, make.nenonen(at)gmail.com
siht. Soile Korhonen,  p. 050 466 2432, soile.korhonen(at)windowslive.com

AL:N ETELÄ-SAVON PIIRI
AL:n Juvan osasto:
pj. Pekka Harmoinen,  puh. 0400 203 468
siht. Mauri Sopenperä,  puh. 0400 158 536, mauri.sopenpera(at)metsakeskus.fi

AL:n Mikkelin osasto:
pj. Pekka Kolehmainen,  puh. 050 559 3775, almikkeli(at)gmail.com
siht. Anu Savander

AL:n Mäntyharjun osasto:
pj. Kalevi Pulkkinen, puh. 0440 962 529, kalevi.pulkkinen41(at)gmail.com 
siht.  Leila Pulkkinen, puh. 0440 962 529, pulkkinen.leila(at)gmail.com

AL:n Pieksämäen osasto:
pj. Heikki Myllyluoma,  puh. 050 520 1566, heikki.myllyluoma(at)pp1.inet.fi
siht. Tapio Lahtinen,  p. 040 5590545, tapio.lahtinen(at)pp1.inet.fi

AL:n Savonlinnan osasto:
pj. Urpo Kosonen,  puh. 050 567 0482 ,urpo.kosonen(at)elisanet.fi
siht. Urpo Kosonen

AL:N KAAKKOIS-SUOMEN PIIRI
AL:n Haminan Seudun osasto:
pj. Petri Paavola,  p. 040 5180374, petripaavola(at)hotmail.com
siht. Kaija Sipilä  puh. 0400 605 592, kaija.s(at)luukku.com

AL:n Etelä-Karjalan osasto
pj. Jarkko Fredriksson,  puh. 0400 316 722, jarkko.fredriksson(at)ovako.com

AL:n Iitin osasto:
Jari Laiho, puh. 040 3607481

AL:n Kotkan osasto:
pj. Jorma Lindström,  puh. 0400 655 069, pihvi.jorma@gmail.com
siht. Jukka-Pekka Enroos,  p. 0400 490 201, alkotka.sihteeri@gmail.com

AL:n Kouvolan osasto:
pj. Ismo Korhonen,  puh. 0206158873, ismo.korhonen(at)kouvola.fi
siht. Arja Kaukinen,  puh. (05) 311 7380, arja_kaukinen(at)hotmail.com

AL:N UUDENMAAN PIIRI
AL:n Hangon osasto:
pj. Tapio Salo,  puh. 0400 404 815, tapio.salo(at)helkamabica.fi
siht. Eric Liljefors,  puh. 0400 86 188, eco(at)liljefors.fi

AL:n Hyvinkään osasto:
pj. Raino Oksman,  p. 050 586 0492, hinauskuljetus.r.oksman(at)co.inet.fi
siht. Juha Pajulahti, puh. 0400 809 251, juha.pajulahti(at)gmail.com

AL:n Keski-Uudenmaan osasto:
pj. Jukka Joutsjoki, puh. 0400 300 769, jukkajoutsjoki(at)hotmail.com
siht.  Hans Lehtelä, , puh. 0400 644959, hans.lehtela(at)saunalahti.fi

AL:n Lohjan osasto:
pj. Tommi Juntunen,  Lohja, puh. 0440346 144, tommi.juntunen(at)gmail.com
siht. Timo Saloranta,  puh. 0500 812160, Timo Saloranta(at)kolumbus.fi.fi

AL:n Luoteis-Uudenmaan osasto:
pj. Erkki Junttila,  puh. 0400 780 295, sannakaarina(at)msn.com
sihteeri: Unto Kallela,  p. 0400 817829, unto.kallela(at)kolumbus.fi

AL:n Myrskylän osasto
Syväjäventie 12 A,07600 Myrskylä, almyrskyla(at)gmail.com
pj. Petri Kymäläinen,  p. 045 1398744, petrikymalainen(at)aol.com
siht. Marian Väisänen,  p. 045 1329397, maija.vaisanen(at)gmail.com

AL:n Porvoon osasto:
pj. Peter Siltala,  puh. 0400 015 277,
siht. Merja Siltala, porvoo.autoliitto(at)outlook.com, 0400 604732

AL:n Raaseporin osasto:
pj.Martti Latva, marttilatva(at)gmail.com, p. 040-5651725
siht. Karl E. Åberg, aabergeilif(at)gmail.com, p.0400-405007

AL:N HELSINGIN SEUDUN PIIRI
AL:n Helsingin seudun osasto:
vt pj. Heikki Laurell, puh. 0400 415 156, hlaurell(at)saunalahti.fi
siht.  Kari Tornivaara, puh. 050 403 3203, kari.tornivaara(at)gmail.com