ETELÄ-POHJANMAAN PIIRI

Härmän osasto

al-harma(at)netikka.fi

pj. ja siht. Heli Hietala, puh. 050 3434 154, heli.hietala(at)netikka.fi

Ilmajoen osasto

pj. Arto Uusi-Ranta, puh. 0400 883 951, arto.uusi-ranta(at)netikka.fi

siht. Jari Uusi-Ranta, puh. 0400 233 124

Järviseudun osasto

al.jarviseutu(at)gmail.com

pj. Timo Mattila, puh. 040 5141 230, al.jarviseutu(at)gmail.com

siht. Jaakko Penninkangas, puh. 040 5816 500 jaakko.penninkangas(at)japo.fi

Kauhajoen osasto

alkauhajoki(at)gmail.com

pj. Päivi Lahti-Kuusisto, puh. 0400 924 774, paivilk(at)gmail.com

Seinäjoen osasto

pj. ja sihteeri Petri Rintamäki, puh. 044 3470 940, moonainareissus(at)gmail.com

 

ETELÄ-SAVON PIIRI

Mikkelin osasto

almikkeli(at)gmail.com

pj. Pekka Kolehmainen, puh. 050 559 3775, almikkeli(at)gmail.com

Mäntyharjun osasto

pj. Kalevi Pulkkinen, puh. 0440 962 529, kalevi.pulkkinen41(at)gmail.com

siht. Leila Pulkkinen, puh. 0440 962 529, pulkkinen.leila(at)gmail.com

Pieksämäen osasto

alpieksamaki(at)gmail.com

pj. Heikki Myllyluoma, puh. 050 5201 566, heikki.myllyluoma(at)pp1.inet.fi

Savonlinnan osasto

pj. Urpo Kosonen, puh. 050 567 0482, urpo.kosonen(at)elisanet.fi

siht. Urpo Kosonen

 

HELSINGIN SEUDUN PIIRI

Helsingin seudun osasto

alhelsinki(at)pp.inet.fi

pj. Hannu Hänninen, puh. 040 5746 809, hannu.hanninen(at)kolumbus.fi

siht. Kari Tornivaara, puh. 050 4033 203, kari.tornivaara(at)gmail.com

 

HÄMEEN PIIRI

Forssan Seudun osasto

autoliitto.forssa(at)gmail.com

pj. Seppo Yrjölä, puh. 050 5298 849, seppoy49(at)gmail.com

siht. Jarno Suoniemi, puh 040 5793 787, jarno.suoniemi(at)gmail.com

Hämeenlinnan seudun osasto

autoliitto.hml(at)gmail.com

pj. Jukka Järvinen, puh. 0500 512 230, jarvinen.j123(at)gmail.com

siht. Katja Rättyä, puh. 040 6640 130, katja.regnator(at)gmail.com

Itä-Hämeen osasto

pj. Tapio Nieminen, puh 0400 353 992, tapio.a.nieminen(at)phnet.fi

siht. Erkki Virtanen, puh. 040 5570 610, erkki.a.virtanen(at)phnet.fi

Lahden Seudun osasto

al.lahdenseudunosasto(at)gmail.com

pj. Pasi Jäntti, puh. 044 2649 464, paatzio22(at)gmail.com

siht. Maarit Kontiainen, puh.040 7490 320, maikki.koskinen(at) outlook.com

Nastolan osasto

autoliittonastola(at)gmail.com

pj. Matti Karmaa, puh. 044 5350 385, autoliittonastola(at)gmail.com

siht. Erkki Wirkola, puh. 050 5264 017, erkki(at)wirkola.fi

Riihimäen osasto

autoliitto.riihimaki(at)vtolonen.fi

pj. Maarit Brusin, puh. 040 1972 543, maaritbrusin77(at)gmail.com

siht. Veijo Tolonen, puh. 019 721 071, veijo.tolonen(at)vtolonen.fi

 

KAAKKOIS-SUOMEN PIIRI

Haminan Seudun osasto

alhamina(at)hotmail.com

pj. Petri Paavola, puh. 040 5180 374, petripaavola(at)hotmail.com

siht. Kaija Sipilä, puh. 0400 605 592, sipila.kaija10(at)gmail.com

Etelä-Karjalan osasto

pj. Jarkko Fredriksson, puh. 0400 316 722, jarkko.fredriksson(at)ovako.com

Iitin osasto

pj. Jari Laiho, puh. 040 3607 481

Kotkan osasto

alkotka.sihteeri(at)gmail.com

pj. Jorma Lindström, puh. 0400 655 069, pihvi.jorma(at)gmail.com

siht. Jukka-Pekka Enroos, puh. 0400 490 201, alkotka.sihteeri(at)gmail.com

Kouvolan osasto

pj. Ismo Korhonen, puh. 020 6158 873, ismo.korhonen(at)kymsote.fi

 

KAINUUN PIIRI

Kajaanin osasto

pj. Vesa Suutari, puh. 040 5950 385, riekkovesa(at)gmail.com

siht. Seppo Sirviö, puh. 040 8498 497, seppo.sirvio(at)kajaani.net

Sotkamon osasto

Suomussalmen osasto

pj. Risto Kemppainen, puh. 050 3620 152, risto.kemppainen(at)kuutamokeikat.fi

siht. Antti Kemppainen, puh. 040 8249 186, antti.o.kemppainen(at)hotmail.com

 

KESKI-SUOMEN PIIRI

Jyväskylän osasto

pj. Juha Lamberg, puh. 0400 541 777, juha(at)lamberg.in

siht. Mika Pylvänäinen, puh 0500 546 861, mika.pylvanainen(at)gmail.com

Jämsän Seudun osasto

pj. Pekka Paasonen, puh. 050 5248 403, pekkapaasonen1(at)gmail.com

siht. Jorma Nuppula, puh. t. 0500 241 727, jnuppula(at)nettilinja.fi

Kangasniemen osasto

pj. Pentti Kangas, puh. 0400 647 864, pentti.kangas(at)mimet.fi

siht. Marika Hurme puh. 0400 976 688

 

LAPIN PIIRI

Napapiirin osasto

alnapapiiri(at)gmail.com

pj. Ensio Simonen, puh. 0400 287 774, ensio.simonen(at)gmail.com

siht. Elise Härö, puh. 040 7160 108, elise.haro(at)gmail.com

 

LOUNAIS-LAPIN PIIRI

Kemin Seudun osasto

pj. Esa Lohiniva, puh. 040 5269 395, esa.lohiniva(at)elisanet.fi

siht. Einari Fyhr, puh. 040 8619 220, einari.fyhr(at)pp.inet.fi

 

PIRKANMAAN PIIRI

Länsi-Pirkanmaan osasto

lansi-pirkanmaa(at)alosasto.fi

pj. Seppo Rehakka, puh. 040 9601 117, rehakka(at)kopteri.net

siht. Hanna Rehakka, puh. 050 5768 290, rehakka(at)kopteri.net

Tampereen Seudun osasto

al-tampere(at)al-tampere.fi

pj. Pentti Kaihoniemi, puh. 050 4924 076

Valkeakosken osasto

pj. Juha Turunen, juuso1001(at)gmail.com

 

POHJANMAAN PIIRI

Kokkolan seudun osasto

autoliittokokkola(at)gmail.com

pj. Tina Sulkakoski, puh. 0400 482 868, autoliittokokkola(at)gmail.com

siht. Niko Keränen, puh. 050 3552 421, niko.keranen(at)wippies.fi

Pohjanmaan osasto

pj. Lasse Vilkevuori, puh.0400 780 500, lasse.vilkevuori(at)ovt.fi

siht. Christer Malinen, puh. 040 7552 030, christermalinen(at)gmail.com

 

POHJOIS-KARJALAN PIIRI

Joensuun osasto

pj. Teuvo Virtanen, puh. 041 5486 201, teukka613(at)gmail.com

siht. Kauko Tahvanainen, puh. 0400 629 592, kauko.tahvanainen(at)gmail.com

 

POHJOIS-POHJANMAAN PIIRI

Kalajokilaakson osasto

pj. Seppo Rasmus, puh. 0400 294 794, rasmus.seppo(at)gmail.com

siht. Sari Pelttari, puh. 044 5305 199, sari.pesamaa(at)gmail.com

Kuusamon osasto

pj. ja siht. Alpo Lehto, puh. 0400 217 175

Oulun osasto

pj. Marko Laine, puh. 0400 759 515 markolaine(at)hotmail.com

siht. Mika Lampinen, puh. 040 5502 851, mika.m.Lampinen(at)storaenso.com

Pyhäjokivarren osasto

pj. Veio Ollila, puh 050 5593 456, veio.ollila(at)gmail.com

 

POHJOIS-SAVON PIIRI

Pohjois-Savon osasto (ent. Kuopion osasto)

al.pohjoissavo(at)gmail.com

pj. Jyrki Knuutinen, puh. 0400 375 155, knuutinen.jyrki(at)gmail.com

siht. Jukka Martikainen puh. 044 9745 314, jukka.a.martikainen(at)gmail.com

Varkauden osasto

autoliitto.varkaus(at)gmail.com

pj. Pinja Luostarinen, puh. 045 1032 606, pinja.luostarinen(at)hotmail.com

siht. Mari Nisonen, puh. 050 4108 114, mari.nisonen(at)gmail.com

 

SATAKUNNAN PIIRI

Euran osasto

pj. Juha Kuusisto, puh. 040 7707 272, euranrengas(at)jippii.fi

Huittisten osasto

pj. Jouni Lounas, puh. 044 5601 682

siht. Tarmo Jylhä, puh. 0500 631 228, tarmojylh(at)gmail.com

Kankaanpään osasto

Porin osasto

autoliitto.pori(at)gmail.com

pj. Jorma Pohjus, puh. 0400 626 845, jorma.pohjus(at)pohjola.fi

siht. Pauliina Lindfors-Jokela, puh. 050 5140 125, autoliitto.pori(at)gmail.com

Säkylän osasto

pj. Petri Helminen, puh. 0500 239 916, petri.helminen(at)cap.fi

siht. Erkki Kaunisto, puh. 040 7337 290, ek-mallit(at)hotmail.com

 

UUDENMAAN PIIRI

Hangon osasto

pj. Tapio Salo, puh. 0400 404 815, ktapio.salo(at)gmail.com

siht. Eric Liljefors, puh. 0400 861 88, eco(at)liljefors.fi

Hyvinkään osasto

pj. Raino Oksman, puh. 050 5860 492, toimisto(at)hinausoksman.fi

siht. Juha Pajulahti, puh. 0400 809 251, juha.pajulahti(at)gmail.com

Keski-Uudenmaan osasto

autoliitto.keskiuudenmaanosasto(at)gmail.com

pj. Jukka Joutsjoki, puh. 0400 300 769, jukkajoutsjoki(at)hotmail.com

siht.  Hans Lehtelä, puh. 0400 644 959, hans.lehtela(at)saunalahti.fi

Lohjan osasto

lohja.autoliitto(at)gmail.com

pj. Tommi Juntunen, puh. 044 0346 144, tommi.juntunen(at)gmail.com

siht. Timo Saloranta, puh. 050 4944 689, Timo Saloranta(at)kolumbus.fi.fi

Luoteis-Uudenmaan osasto

al.luoteisuusimaa(at) gmail.com

pj. Erkki Junttila, puh. 0400 780 295, sannakaarina(at)msn.com

sihteeri: Unto Kallela, puh. 0400 817 829, unto.kallela(at)kolumbus.fi

Myrskylän osasto

almyrskyla(at)gmail.com

pj. Petri Kymäläinen, puh. 045 1398 744, petrikymalainen(at)aol.com

siht. Marian Väisänen, puh. 045 1329 397, maija.vaisanen(at)gmail.com

Porvoon osasto

al-porvoon.osasto(at)outlook.com

pj. Peter Siltala, puh. 0400 015 277, al-porvoon.osasto(at)outlook.com

siht. Merja Siltala, puh. 0400 604 732, al-porvoon.osasto(at)outlook.com

Raaseporin osasto

pj. Martti Latva, puh. 040 5651 725, marttilatva(at)gmail.com

siht. Karl E. Åberg, puh. 040 5651 725, aabergeilif(at)gmail.com

 

VARSINAIS-SUOMEN PIIRI

Ahvenanmaan osasto

Loimaan Seudun osasto

pj. Pertti Frisk, pertti.frisk(at)gmail.com

siht. Timo Linnamäki, timo.linnamaki(at)gmail.com

Raision seudun osasto

alraisionos(at)gmail.com

pj. Juha Suovanen, puh. 0400 122 554

siht. Pertti Osola, puh. 040 7094 163, pepeosola7(at)gmail.com

Salon osasto

autoliitto.salo(at)gmail.com

pj. Jani Kurvinen, puh. 0400 536 526, kurvinen.jani(at)gmail.com

siht. Piia Lindén

Turun seudun osasto

alturunseutu(at)gmail.com

pj. Eero Kuisma, alturunseutu(at)gmail.com

siht. Anne Loimijoki, puh. 040 8341 954, anne.m.loimijoki(at)gmail.com