Henkilökunta | Autoliitto
Pasi Nieminen Toimitusjohtaja, Autoliitto ry pasi.nieminen(at)autoliitto.fi 09 7258 4421
Ilkka Lehtinen Toimitusjohtaja, AL-palvelut Oy ilkka.lehtinen(at)autoliitto.fi 09 7258 4462
Niila Rajala Kaupallinen johtaja niila.rajala(at)autoliitto.fi 09 7258 4437
       
Viestintä, markkinointi & julkaisut      
Eila Parviainen Johtaja (Viestintä, markkinointi & julkaisut) eila.parviainen(at)moottori.fi 09 7258 4520
Jukka Tolvanen Viestintäpäällikkö jukka.tolvanen(at)autoliitto.fi 09 7258 4425
Taina Saari Markkinointipäällikkö taina.saari(at)autoliitto.fi 09 7258 4424
Jaana Mäkitie Digikanavapäällikkö jaana.makitie(at)autoliitto.fi 09 7258 4522
Tiina Soppi Markkinointikoordinaattori (sij.) tiina.soppi(at)autoliitto.fi 09 7258 4479
       
Moottori-lehden toimitus      
Yhteystiedot täällä      
       
Jäsenasiat ja matkailu jäsenille      
Susanna Suokonautio-Hynninen Matkailupäällikkö susanna.suokonautio-hynninen(at)autoliitto.fi 09 7258 4444
Niko Kanerva Palveluneuvoja niko.kanerva(at)autoliitto.fi 09 7258 4422
Tiina Malmi Palveluneuvoja tiina.malmi(at)autoliitto.fi 09 7258 4443
Tiina Mäkelä Palveluneuvoja tiina.makela(at)autoliitto.fi 09 7258 4442
Johannes Nurkkala Palveluneuvoja johannes.nurkkala(at)autoliitto.fi 09 7258 4439
Varpu Nokelainen Palveluesimies varpu.nokelainen(at)autoliitto.fi 09 7258 4441
       
Tekninen neuvonta jäsenille      
Teppo Vesalainen Koulutuspäällikkö teppo.vesalainen(at)autoliitto.fi 09 7258 4427
Matti Laaksonen Kenttäpäällikkö matti.laaksonen(at)autoliitto.fi 09 7258 4453
       
AL-kauppa      
Janne Koivisto Projektipäällikkö janne.koivisto(at)autoliitto.fi 09 7258 4481
Riitta Jansson Varasto, AL-kauppa tilaukset riitta.jansson(at)autoliitto.fi 09 7258 4435
       
Talous- ja hallintopalvelut      
Niina Ovaska Talouspäällikkö niina.ovaska(at)autoliitto.fi 09 7258 4433
Nita Hertsa Reskontranhoitaja nita.hertsa(at)autoliitto.fi 09 7258 4432
Jenni Kainulainen Reskontranhoitaja jenni.kainulainen(at)autoliitto.fi 09 7258 4454
Marko Haaranen IT-asiantuntija marko.haaranen(at)autoliitto.fi 09 7258 4434
Miikka Valtonen Järjestelmäasiantuntija miikka.valtonen(at)autoliitto.fi 09 7258 4475
Jenni Matilainen HR-päällikkö jenni.matilainen(at)autoliitto.fi 09 7258 4431
       
Matkanjatkamispalvelut      
Lauri Oksanen Operatiivinen päällikkö lauri.oksanen(at)autoliitto.fi 09 7258 4466
Eemeli Mäkinen Verkostovastaava eemeli.makinen(at)autoliitto.fi 09 7258 4474
Minna Rapo Tiepalvelutiimin esihenkilö minna.rapo(at)autoliitto.fi 09 7258 4440
Raili Laine Tiepalveluneuvoja, laskutus raili.laine(at)autoliitto.fi 09 7258 4470
Heidi Kuosmanen Tiepalveluneuvoja heidi.kuosmanen(at)autoliitto.fi 09 7258 4482
Anu Dolk Tiepalveluneuvoja anu.dolk(at)autoliitto.fi 09 7258 4451
Villepekka Taipale Tiepalveluneuvoja villepekka.taipale(at)autoliitto.fi 09 7258 4585
Zamyad Bashouki Tiepalveluneuvoja zamyad.bashouki(at)autoliitto.fi 09 7258 4586
Joel Levänen Tiepalveluneuvoja joel.levanen(at)autoliitto.fi 09 7258 4587
       
Järjestöpalvelut      
Taina Kytäjä-Roimu Järjestöpäällikkö taina.kytaja-roimu(at)autoliitto.fi 09 7258 4423
       
Vaihde / Keskus     09 7258 4400

@: etunimi.sukunimi(at)autoliitto.fi