Härmä Liikenne XXXVI Häjyylyajo, 07.07.2019 - Tulokset | Autoliitto

Olet täällä

Härmä Liikenne XXXVI Häjyylyajo, 07.07.2019 - Tulokset

08.07.2019

PDF icon Tulokset

Täydelliset tulokset - Jokkis.net

 

Tulokset Yleinen

Sija

Nro

Kuljettaja

Auto

Seura

1

48

Petri Kumpula

Trala oy fiat

AL-Härmä

2

51

Ville Sissala

Mty Talvitie VW

AL-Härmä

3

29

Mika Nukala

Maanrakennus AutioKujala vw

AL-Härmä

4

37

Juha Sillanpää

custom parts vw

AL-Härmä

5

53

Olli Kari

Loma-Rantala Fiat

LappajUA

6

147

Ari Huhtala

Redinet Oy Fiat

AL-Härmä

7

6

Markus Kaipila

JESSEJASPER FIAT

HoMK/UA

8

30

Niklas Nyvall

AutoParts Nyvall Fiat

NNSB

9

41

Ari Niemi

Kekkonen fiat

JaMoKe/UA

10

8

Antti-Jussi Kurkimäki

Trala oy Fiat

AL-Härmä

11

17

Ari-Pekka Kumpula

Trala oy fiat

AL-Härmä

12

2

Jani Tähtinen

Vauxhall

PokyUA

13

39

Jarkko Sainio

Parturikampaamo Hehku vw

AL-Härmä

14

13

Kati Grönfors

Best Glass ford

HvMK/UA

15

57

Jim Sjöberg

Maalamon fiat

NNSB

16

38

Jarmo Autio

Maanrakennus Autio Fiat

PuMK/UA

17

35

Toni Pouhula

konekorjaamo opel

LapUA

18

5

Antti Rajamäki

ÄIJÄ Racing

KvanUA

19

18

Aki Yli-Rantala

Maanrakennussaari.fi ford

LapUA

20

7

Jimi Ohtamaa

Best glass fiat

NivUA

Osallistujia 53 kpl.

 

 

Tulokset Naiset

Sija

Nro

Kuljettaja

Auto

Seura

 

1

17

Emilia Uutela

Trala Oy Fiat

AL-Härmä

 

2

111

Inka Hillilä

RAITEN KORJAAMO VW

SsUA

 

3

13

Kati Grönfors

Best Glass ford

HvMK/UA

 

4

35

Henna Ketomäki

Konekorjaamo Opel

LapUA

 

5

118

Asta Huurreoksa

Peugeot

JoeUA

 

6

110

Janna Pessi

Volvo 240

JaMoKe/UA

 

7

108

Annika Saranpää

Konehuolto Nissan

LapUA

 

8

47

Nelli Salokaski

Eka kisa Fiat

PokyUA

 

9

114

Elina Torkko

Steel Vaasa Fiat

PokyUA

 

10

20

Susanna Tienhaara

Kupla

Kurikan UA

 

Osallistujia 23 kpl.

 

 

Tulokset Nuoret

Sija

Nro

Kuljettaja

Auto

Seura

 

1

9

Topias Tikka

niklaksen fiiatti

JaMoKe/UA

 

2

56

Santtu Suutarinen

Länsivalmennus VW

AL-Härmä

 

3

28

Robin Ahlnäs

Ahlnäs gräv oy fiat

NNSB

 

4

29

Jesse Ojanperä

Kuljetus Nukala WV

PuMK/UA

 

5

109

Joni Pirttimaa

PUHTO RACING LADA

NivUA

 

6

44

Juuso Lehto

Parturi Kampaamo Silver VW

AL-Härmä

 

7

37

Mikael Tarkka

Sinkem Oy VW

JaMoKe/UA

 

8

119

Konsta Saarinen

Mercedes

OrSUA

 

9

12

Toni Vierunketo

Tavaraliikenne Opel

SuSeKa

 

10

8

Oskari Korkiatupa

Trala Oy Fiat

AL-Härmä

 

Osallistujia 18 kpl.

Tulokset Etuveto/Kardaani

Sija

Nro

Kuljettaja

Auto

Seura

 

1

108

Petri Saranpää

Konehuolto Nissan

LapUA

 

2

107

Markku Raudaskoski

Pamitek volvo

KrsSUA

 

3

12

Erno Koivisto

Eemi Opel

LapUA

 

4

13

Kati Grönfors

Best Glass ford

HvMK/UA

 

5

109

Tommi Savela

PUHTO RACING LADA

OuMK/UA

 

6

10

Niko Autio

Kuljetus Autio Toyota

ReiUA

 

7

105

Johan Nabbvik

Luja laatu ford

NSB-86

 

8

58

Niko Viljanen

PRP Racing Opel

LapUA

 

9

106

Mikko Rahkola

Rahkolantilan Ooppeli

TohUA

 

10

52

Roosa Kattelus

Opel

AL-Härmä

 

Osallistujia 28 kpl.

Tulokset Pappa

Sija

Nro

Kuljettaja

Auto

Seura

 

1

108

Pauli Saranpää

Konehuolto Nissan

LapUA

 

2

29

Jukka Helenius

VW

TamUA

 

3

111

Heimo Hillilä

RAITEN KORJAAMO VW

SsUA

 

4

102

Hannu Ketomäki

Konekorjaamo Opel

LapUA

 

5

1

Tapani Alaranta

ah tarvike fiat

AL-Härmä

 

6

8

Pasi Perälä

Kekkonen Fiat

JaMoKe/UA

 

7

19

Pentti Taipale

Bmw

EPUA

 

8

53

Kari Moisio

Fiat

KauhUA

 

9

51

Hannu Sissala

Mty talvitie VW

AL-Härmä

 

10

32

Kai Kettu

K-Sport BMW

NNSB

 

Osallistujia 18 kpl.

Jaa muillekin

Jaa muillekin