Suomeksi på svenska In English Auf Deutsch
Pienennä tekstin kokoa Suurenna tekstin kokoa Tulostettava versio

Piirien ja paikallisosastoiden yhteystiedot

 

Piirien ja paikallisosastojen yhteystiedot


AL:N LÄNSI-LAPIN PIIRI

Piirinjohtaja; Jelena Koivumäki
Vähäruonantie 21
94700 Kemi
Puh. 040 5722668
jelena.kilpiainen(at)gmail.com

AL:n Kemin Seudun osasto:
pj. Esa Lohiniva, Pyräspolku 1, 94450 Keminmaa, puh. 040 526 9395, esa.lohiniva(at)elisanet.fi
siht. Kalle Andersson, Etelärantakatu 12 A 1, 94100 Kemi, puh. 050 330 1962, kalle.andersson(at)itella.com

AL:n Tornion osasto:
pj. Taisto Korhonen, Isopalontie 32 F 5, 95410 Kiviranta, puh. 040 5045 526, taistoko(at)netti.fi
siht. Seija Hellevaara, Ekorrstigen 4, 95336 Haparanda, Sverige, +46 70 6212692, seijah_(at)hotmail.com


AL:N LAPIN PIIRI

Piirinjohtaja; Ensio Simonen
Saapponintie 7 A 4
96460 Rovaniemi
puh. 0400 287 774,
ensio.simonen(at)gmail.com

AL:n Napapiirin osasto (ent. Rovaniemen osasto, johon yhdistetty Autoliiton Ivalon, Kittilän sekä Sodankylän osastot):
pj. Pentti Kaikkonen, Karpalokatu 8, 96500 Rovaniemi, puh. 040 849 4872, penttikaik(at)luukku.com
siht. Elise Härö, Kielasmutka 19, 96440 Rovaniemi, puh. 040 716 0108
elise.haro(at)gmail.com


AL:N POHJOIS-POHJANMAAN PIIRI

Piirinjohtaja;  Jarmo Lempiäinen
Postikellonkuja 3
90160 Oulu
puh. 0400 206 960,
jarmo.lempiainen2(at)pp.inet.fi

AL:n Kuusamon osasto:
pj+ siht. Alpo Lehto, Lepinkäisentie 12, 93600 Kuusamo, puh. 0400 217175

AL:n  Oulun osasto:
PL 157,90101 Oulu
pj. Erkki Lax, Hietakankaantie 10, 90240 Oulu, puh. 050 384 0579, erkki.lax(at)gmail.com,siht. Mika Lampinen, Laurinkuja 2 C 17, 90420 Oulu, puh. 040-550 2851, mika.m.Lampinen(at)efora.fi

AL:n Pyhäjokivarren osasto:
vpj. Veio Ollila, Ollilantie 106, 86530 Annonen, puh 050-559 3456, veio.ollila(at)gmail.com
siht. Harri Turunen, Lautatarhankatu 29, 86300 Oulainen, puh. 050 5204417,  hturunen(at)kotinet.com

AL:N KAINUUN PIIRI

Piirinjohtaja
Aarne Mursu
Takkarannantie 454 C
87250 Kajaani
Puh. 0400-257991
aarne.mursu(at)luukku.com

 
AL:n Kajaanin osasto:
pj. Onni Rata, Pitkäahontie 6 A, 87200 Kajaani, puh. 044 585 241, onnira(at)kajaani.net
siht. Seppo Sirviö, Tehdaskatu 20 A 4, 87100 Kajaani, puh. 040 8498 497,seppo.sirvio(at)kajaani.net

AL:n Sotkamon osasto:
pj. Pekka Niskanen, Kaitainsalmentie 34 B, 88600 Sotkamo puh. 040 732 6210
siht. Veikko Hakkarainen, Oikokatu 6, 88600 Sotkamo, puh. 0400 418849

AL:n Suomussalmen osasto:
pj. Risto Kemppainen, Joukokyläntie 225, 83600 Suomussalmi, puh. 050 362 0152, risto.kemppainen(at)kuutamokeikat.fi ,siht. Antti Kemppainen, Pouhuntie 2, 89600 Suomussalmi, p. 040 824 9186, antti.o.kemppainen(at)hotmail.com


AL:N KESKI-POHJANMAAN PIIRI

Piirinjohtaja
Seppo Rasmus
Haapatie 8
85100 Kalajoki
puh. 0400 294 794
rasmus.seppo(at)gmail.com

AL:n Kalajokilaakson osasto:
pj. Heikki Jylkkä, Metsäreunantie 25 A, 85900 Reisjärvi, puh. 0400 916 480, heikki.jylkka(at)gmail.com,
siht. Inga Jylkkä, Mäntytie 6, 85900 Reisjärvi, puh. 0400 778 345

AL:n Kokkolan osasto:
pj. Veijo Haapakoski, Hiekkakatu 10, 67100 Kokkola, puh. 044 2800 156, ph.haapakoski(at)pp.inet.fi
siht. Päivi Haapakoski, Hiekkakatu 10, 67100 Kokkola, puh. 040-5171822, ph.haapakoski(at)pp.inet.fi

 

AL:N ETELÄ-POHJANMAAN PIIRI

Piirinjohtaja; Veli Valli               
PL 72, 61801 Kauhajoki

puh. 06-2314018
vevalli(at)kauhajoki.fi

Piirinjohtaja; Mauri Jansson (ruotsinkiel. jäsenet)
Koulurinne 17 B
64100 Kristiinankaupunki
puh. 0400 981907

mauri.jansson(at)pp.inet.fi

AL:n Järviseudun osasto:
pj. Jaakko Penninkangas, Välitie 11, 62900 Alajärvi, puh.044-292 3345, jaakko.penninkangas(at)kuljetusseppala.fi
siht. Jarmo Ojajärvi, Ojajärventie 185, 62940 Hoisko, puh. 050 500 5050, jarmo.ojajarvi(at)japo.fi

AL:n Alavuden Seudun osasto:
pj. Arto Keski-Mattinen, Rajalantie 204, 63400 Alavus as, puh. (06) 512 0181, a.keski-mattinen(at)pp.inet.fi

AL:n Härmän osasto:
pj. ja siht. Heli Hietala, Kivihuhdantie 212 A, 62300 Härmä, puh. 050 343 4154, heli.hietala(at)netikka.fi

AL:n Ilmajoen osasto:
pj. Arto Uusi-Ranta, Vaasantie 1009, 61350 Huissi, puh. 0400 883 951
siht. Jari Uusi-Ranta, Talaskuja 7, 61330 Koskenkorva, puh. 040 233 124

AL:n Jalasjärven osasto:
Matti Tenkula, PL 33, 61601 Jalasjärvi, puh. 0400 388 855, mtenkula(at)gmail.com

AL:n Kauhajoen osasto:
pj. Veli Valli, PL 72, 61801 Kauhajoki, puh. 0400 661 203, vevalli(at)kauhajoki.fi

AL:n Pohjanmaan osasto:
pj. Lasse Vilkevuori, Sibeliuksenkatu 19, 64100 Kristiinankaupunki,
puh. 0400 780 500, lasse.vilkevuori(at)ovt.fi ,siht. Christer Malinen, Panimontie 29, 64100 KRS, puh. 040 7552030, christermalinen(at)gmail.com

AL:n Seinäjoen osasto:
pj. Jorma Kuni, puh. 0400 639061, jorma.kuni(at)netikka.fi
siht. Petri Rintamäki, petri.rintamaki(at)nic.fi

AL:n Ähtärin osasto:
pj. Olavi Isoaho, PL 1008, 63701 Ähtäri, puh. (06) 533 2606


AL:N SATAKUNNAN PIIRI

Piirinjohtaja; Tuomo Heinonen
Euraniityntie 291
27510 Eura
puh. 0400 739 016, tuomo.heinonen2(at)gmail.com

AL:n Euran osasto:
pj. Tuomo Heinonen, Euraniityntie 291, 27510 Eura, puh. 0400 739 016, tuomo.heinonen2(at)gmail.com
siht. Juha Suonpää, Haapaniemenkuja 4, 27400 Kiukainen, puh. 044-7017383, juha.suonpaa(at)satapelastus.fi

AL:n Huittisten osasto:
pj. Jouni Lounas, Kuusitie 16, 32700 Huittinen, puh. 044 5601682
siht. Tarmo Jylhä, Jokiahteentie 123, 38210 Vammala, puh. 0500 631 228, tarmo.jylha(at)suomi24.fi

AL:n Kankaanpään osasto:


AL:n Pohjois-Satakunnan osasto:
pj. Markku Kymäläinen, Jokikuja 3, 39700 Parkano, puh. 0400 679 570
siht. Markku Majainmäki, Satakunnankatu 5 A 7, 39700 Parkano, puh. 0400 336 442, markku.majainmaki(at)ippnet.fi

AL:n Porin osasto:
pj. Jorma Pohjus, Kriisintie 45, 38840 Niinisalo, puh. 0400 626 845, pohjus(at)gmail.com

AL:n Rauman seudun osasto:
pj. Pertti Tuomola, Vihtorinpolku 4 as 5, 27100 Eurajoki, puh. 040 554 4071, pertti.tuomola(at)eurajokinetti.fi
siht. Elina Peippo, Vihertie 8, 26510 Rauma, puh. 0400-800313, elina.peippo(at)hotmail.com

AL:n Säkylän osasto:
pj. Petri Helminen, Räisäläntie 6, 27800 Säkylä, puh. 0500 239 916, petri.helminen(at)sataedu.fi 
siht. Erkki Kaunisto, Nikkarintie 2 C, 27510 Eura, puh. 040 733 7290, ek-mallit(at)hotmail.com

 

AL:N POHJOIS-HÄMEEN PIIRI

Piirinjohtaja

 

Tampereen Seudun osasto:
pj. Jyri Siltala Myllärinkatu 6 C 27, 37100 Nokia, 040-5432320, jyri.siltala(at)nic.fi
siht. Eila Siltala, Myllärinkatu 6 C 27, 37100 Nokia, puh. 0400-702541, eila.siltala(at)kotiposti.net

AL:n Valkeakosken osasto:
pj. Juha Turunen, Hämeentie 96, 37800 Toijala, vaeltaja100(at)suomi.24.fi

AL:n Länsi-Pirkanmaan osasto:
pj. Paavo Hakala, Selännekatu 10, 38200 Sastamala, p. 050 3789 990, paavo.hakala(at)kopteri.net
siht. Jouko Lehtisalo, Harjunniitynkatu 30, 37140 Nokia, puh. 0400 545 310, jouko.lehtisalo(at)sci.fi

AL:N ETELÄ-HÄMEEN PIIRI

Piirinjohtaja

 

AL:n Forssan Seudun osasto:
pj. Jukka Malinen, Luhtatie 9, 31300 Tammela, puh. 045-6322893, jukka.malinen(at)a-katsastus.fi
siht. Teijo Mikkola, Kurkelankatu 6, 30300 Forssa, puh. 050-4685065, teijo.mikkola(at)fai.fi

AL:n Hämeenlinnan osasto:
pj. Kari Lammia, Kanunginkuja 6, 13720 Parola, puh. 0400 711 357, kari.lammia(at)pp.inet.fi
siht. Jouko Eskola, Mäntytie 4, 13720 Parola, jouko.eskola(at)pp.armas.fi

AL:n Riihimäen osasto:
pj. Maarit Brusin, Reunakatu 4,11130 Riihimäki, puh. 040-197 2543
siht. Veijo Tolonen, Hämeenkatu 18 B 10,  11130 Riihimäki,  puh. 019-721 071, veijo.tolonen(at)vtolonen.fi


AL:N VARSINAIS-SUOMEN PIIRI

Piirinjohtaja; Teuvo Rauhanen
Vanha Hirvensalontie 15
20810 Turku
puh. 0400 976 917
teuvo.rauhanen(at)gmail.com

AL:n Loimaan Seudun osasto:
pj. Pertti Frisk, Länsikaari 18, 32440 Alastaro, 050 67571, pertti.frisk(at)gmail.com
siht. Raija Moisio, Mäki-Kitkontie 82, 32200 Loimaa, puh. 040 5431 841, raija.moisio(at)seutuposti.fi

AL:n Raision osasto:
pj. Kaj Silver, Metsätähdentie 2, 21250 Masku, puh. 044 0203 007, kajesilver(at)gmail.com
siht. Pertti Osola, Kunnaankatu 4 A 4, 21200 Raisio, puh. 040 709 4163, alraisionos(at)gmail.com

AL:n Salon osasto:
pj. Jani Kurvinen, Turuntie 1247, 31520 Pitkäjärvi, puh. 0400 536 526, kurvinen.jani(at)gmail.com
siht. Markku Järviö, Lehmijärventie 170, 25170 Kotalato, puh. 044-3639057, markkujarvio(at)pernio.salonseutu.fi

AL:n Sauvon osasto:
pj. Teijo Taivula,  Ruonantie 280 A, 21570 Sauvo,p.  0500 824873, teijo.taivula(at) luukku.com

AL:n Turun osasto:
pj. Tapio Sällylä, Kotipolku 6 A 12, 21530 Paimio, p. 0400 521363, tapiosallyla(at)hotmail.com,   siht. Tuula Ernvall, Kotipolku 6 A 12, 21530 Paimio, puh. 040 558 7604, tuula.ernvall(at)gmail.com

AL:n Vakka-Suomen osasto:
pj. Raija Paaer-Ruohola, Paleninkuja 7, 23500 Uusikaupunki, puh. 0500 535 052


AL:N KESKI-SUOMEN PIIRI

Piirinjohtaja
Jyrki Taipale
Oskarintie 17
41230 Uurainen
puh. 0500-448812
jyrki.taipale(at)vr.fi


AL:n Jyväskylän osasto:
pj. Juha Lamberg, puh. 0400 541777, juha(at)lamberg.in

varapj. Jarkko Ylitolonen, puh 040 759 9803, jarkko.ylitolonen(at)elisanet.fi
siht. Mika Pylvänäinen, puh 0500 546861, mika.pylvanainen(at)gmail.com

AL:n Jämsän Seudun osasto:
pj. Jorma Nuppula, Karijärventie 90, 42100 Jämsä, puh. t. 0400 241727 k. (014)785227, jnuppula(at)nettilinja.fi
siht. Pekka Paasonen, Vitikkalantie 4 A 3, 42100 Jämsä, p. 050 5248403, pekkapaasonen1(at)gmail.com

AL:n Kangasniemen osasto:
pj. Pentti Kangas, Suurosenkuja 2 as3, 51200 Kangasniemi, puh. 0400 647 864, pentti.kangas(at)mimet.fi
siht. Marika Hurme p. 0400 976688

AL:n Tikkakosken osasto:
PL 2, 41161 Tikkakoski/pj. Erkki Savolainen, puh. 0500 645 480, erkki.savolainen(at)mobiili.net
siht. Kaija Lehmusjoki, Liinakatu 13, 41160 Tikkakoski, puh. 040 535 1880, k_lehmusjoki(at)hotmail.com

AL:N POHJOIS-SAVON PIIRI

Piirinjohtaja; Kari Kuokkanen
Satamakatu 34 A 3
70100 Kuopio
puh. 0400 378 637
kari.kuokkanen1(at)luukku.com

AL:n Kuopion osasto:
pj. Jyrki Knuutinen, Hallikkalantie 120, 71330 Räsälä, p. 0400 375155, knuutinen.jyrki(at)gmail.com siht. Jukka Martikainen Kilinkuja 8, 70780 Kuopio, puh. 044-7853306, jukka.martikainen(at)sakky.fi

AL:n Suonenjoen osasto:

AL:n Varkauden osasto:
pj. Jyrki Haapala, p. 040 867 9121, jyrki.t.haapala(at)gmail.com

siht. Mari Nisonen, p. 050 410 8114, mari.nisonen(at)gmail.com

AL:n Ylä-Savon osasto:
pj. Pertti Sarivirta, Makkaralahdenkatu 13 B 11, 74120 Iisalmi, puh. 0500 571 922, pertti.sarivirta(at)gmail.com
siht. Elsa Kvist, Makkaralahdenkatu 13 B 11, 74120 Iisalmi, puh. 050 543 9277 elsa.kvist(at)gmail.com


AL:N POHJOIS-KARJALAN PIIRI

Piirinjohtaja

AL:n Joensuun osasto:
pj. Kai Hirvonen, Hovikummuntie 4 A, 81100 Kontiolahti, p. 050 5818665, hirvos.kaitsu(at)gmail.com, siht. Kimmo Palviainen, Töriseväntie 4 A, 82710 Kovero, p. 0451810344, kimmo.palviainen(at)gmail.com

AL:n Keski-Karjalan osasto:
pj. Markku Nenonen, Ojamäentie 32, 82500 Kitee, puh. 0400 677 656, markku.nenonen(at)veekmas.fi
siht. Eino Pirnes, Kuokkatie 5, 82500 Kitee, puh. 050 368 3742, eino.pirnes(at)gmail.com

 

 AL:N PÄIJÄT-HÄMEEN PIIRI

Piirinjohtaja

AL:n Itä-Hämeen osasto:
pj. Tapio Nieminen, Heinävuorentie 29, 19850 Putkijärvi, puh 0400 353 992, tapio.a.nieminen(at)phnet.fi
siht. Erkki Virtanen, Mäntytie 2, 19700 Sysmä, puh. 040 5570 610, erkki.virtanen(at)phnet.fi

AL:n Lahden Seudun Osasto:
pj. Eija Koskinen, Hedelmätarhantie 4 B 10, 15860 Hollola, p. 0400 876 205, eija.koskinen(at)luhta.fi
siht. Maarit Kontiainen, Mäkirinteentie 3 B 74, 15860 Hollola, puh.040 749 0320, maikki.koskinen(at)phnet.fi

AL:n Nastolan osasto:
pj. Esa Nevalainen, Niinitie 50 A 6, 15560 Nastola, 040 472 9006, esku500(at)hotmail.com
siht. Erkki Wirkola, Merkuriuksentie 2 A 1, 00750 Helsinki, puh. 050 526 4517, erkki.wirkola(at)dosetec.fi

AL:n Padasjoen osasto:
pj. Esko Seppälä, Nyystöläntie 168, 17510 Nyystölä, puh. 040 596 7275
siht. Helena Pakkanen, Häntämäentie 140, 17470 Maakeski, puh. 03 5561132

AL:N ETELÄ-SAVON PIIRI

Piirinjohtaja; Kalevi Pulkkinen
Kalliotie 26
52700 Mäntyharju
puh. 0440 258 951,

kalevi.pulkkinen41(at)gmail.com

AL:n Juvan osasto:
pj. Pekka Harmoinen, Lipsalantie 25, 51900 Juva puh. 0400 203 468
siht. Mauri Sopenperä, Metsätie 16. 51900 Juva, puh. 0400 158 536, mauri.sopenpera(at)metsakeskus.fi

AL:n Mikkelin osasto:
pj. Pekka Kolehmainen, Kappalaisenkatu 4 D 16, 50170 Mikkeli, puh. 050 559 3775, almikkeli(at)gmail.com
siht. Anu Savander

AL:n Mäntyharjun osasto:
pj. Kalevi Pulkkinen, Kalliotie 26, 52700 Mäntyharju, puh. 0440 962 529, kalevi.pulkkinen41(at)gmail.com, siht.  Leila Pulkkinen, Kalliotie 26, 52700 Mäntyharju, 0440 962 529, pulkkinen.leila(at)gmail.com

AL:n Pertunmaan osasto:
pj. Veli-Matti Tuomela, Kehätie 5, 19410 Kuortti, puh. 0440-494712, teija.tuomela(at)pp.inet.fi
siht. Teija Tuomela, Kehätie 5, 19410 Kuortti, puh. 044-5617032, teija.tuomela(at)pp.inet.fi

AL:n Pieksämäen osasto:
pj. Heikki Myllyluoma, Leppäkankaantie 267, 76850 Naarajärvi, puh. 050 520 1566, heikki.myllyluoma(at)pp1.inet.fi
siht. Hilkka Nyyssönen, Tuohiniementie 10 A 4, 76100 Pieksämäki, puh. 040 3154281 hilkkanyyssonen990(at)hotmail.com

AL:n Savonlinnan osasto:
pj. Urpo Kosonen, Laitaatsillantie 14 E 37, 57170 Savonlinna, puh. 050 567 0482 ,urpo.kosonen(at)elisanet.fi
siht. Harri Kauppinen, Kiertokatu 32, 57230 Savonlinna, puh. 0440557178, harri.kauppinen(at)elisanet.fi

 AL:N KYMENLAAKSON PIIRI

Piirinjohtaja; Jorma Lindström
Karhulantie 59 A 12

48600 Kotka
puh. 0400 655 069
pihvi.jorma(at)gmail.com

AL:n Haminan Seudun osasto:
pj. Juha Jäntti, Kormunmäentie 10, 49860 Klamila, puh. 044 7879266, juhajntti(at)gmail.com

siht. Kaija Sipilä Lamperinmäentie 24, 49540 Metsäkylä, puh. 0400 605 592, kaija.s(at)luukku.com

AL:n Iitin osasto:
Jari Laiho, Rautatienkatu 5 A 8. 47400 Kausala, puh. 0400 154 614

AL:n Kotkan osasto:
pj. Jorma Jack, Lähteenkatu 6 C 3, 48600 Kotka, p. 0500 619 482, jorma.jack1(at)luukku.com
siht. Jorma Hiironen, Karhulantie 76-78. 48600 Kotka, p. 050 5664052, hiirojo(at)nic.fi

AL:n Kouvolan osasto:
pj. Ismo Korhonen, Kaupunginpuutarha 10, 45100 Kouvola, puh. 0206158873, ismo.korhonen(at)kouvola.fi
siht. Arja Kaukinen, Jukolantie 2 B 26, 45200 Kouvola, puh. (05) 311 7380, arja_kaukinen(at)hotmail.com


AL:N ETELÄ-KARJALAN PIIRI

Piirinjohtaja

 

AL:n Etelä-Karjalan osasto
pj. Jarkko Fredriksson, Rautaveikonkuja 6 as 5, 55610 Imatra, puh. 0400 316 722, jarkko.fredriksson(at)pp.inet.fi

AL:n Joutsenon osasto:
yhd. Etelä-Karjalan osastoon

AL:n Lappeenrannan osasto:
yhd. Etelä-Karjalan osastoon

AL:n Parikkalan osasto:
yhd. Etelä-Karjalan osastoon


AL:N LÄNSI-UUDENMAAN PIIRI

Piirinjohtaja

AL:n Hangon osasto:
pj. Tapio Salo, Nummitie 1, 10900 Hanko, puh. 0400 404 815, tapio.salo(at)helkamabica.fi
siht. Eric Liljefors, Kaivokatu 10, 10900 Hanko, puh. 0400 86 188, eco(at)liljefors.fi

AL:n Raaseporin osasto:
pj.Paavo Porkka, Kuovilantie 589, 10420 Pohjankuru, puh. 0400-471 633
siht. Leif Lindberg, Mäntynummenkuja 4 A 16, 10300 Karjaa, puh. 0440-844 218, leif.l(at)luukku.com


AL:N POHJOIS-UUDENMAAN PIIRI

Piirinjohtaja; Juhani Köykkä
Vehkatie 25–29 as 4
04400 Järvenpää
puh. 040 572 5766
lasse.koykka(at)suomi24.fi

AL:n Hyvinkään osasto:
pj. Raino Oksman, Kotolahdenkuja 3, 05100 Röykkä, p. 050 586 0492, hinauskuljetus.r.oksman(at)co.inet.fi
siht. Juha Pajulahti, Joutsentie 1 A 4, 01450 Vantaa, puh. 0400 809 251, juha.pajulahti(at)gmail.com

AL:n Keski-Uudenmaan osasto:
pj. Jukka Joutsjoki, Harjutie 8, 04400 Järvenpää, puh. 0400 300 769, jukkajoutsjoki(at)hotmail.com
siht. Tuula Salminen, Olavinlinnantie 12 M, 04340 Tuusula, puh. 040 5946 026, tu.salminen(at)kolumbus.fi

AL:n Lohjan osasto:
pj. Heimo Yrjönsalo, Nummijuntintie 5 A, 08700 Lohja, puh. 040 506 9270, heimo.yrjonsalo(at)netti.fi
siht. Timo Saloranta, Asemakuja 12 as.23, 08700 Lohja, puh. 0500 812160, Timo Saloranta(at)kolumbus.fi.fi

AL:n Luoteis-Uudenmaan osasto:
pj. Erkki Junttila, Mannilantie 34, 03100 Nummela, puh. 0400 780 295, sannakaarina(at)msn.com
siht. Unto Kallela, Kaartotie 7, 03400 Vihti puh. 0400 817 829, unto.kallela(at)kolumbus.fi

AL:N ITÄ-UUDENMAAN PIIRI

Piirinjohtaja
pj. Raimo Ylimys

Keihästie 2
06150 Porvoo
puh. 0400-744 836
raimo.ylimys(at)pp.inet.fi

AL:n Loviisan osasto:

pj. Tom Lindström, Luotsintie 2, 07910 Valko, p. 040 7417739, t.lindstroem(at)live.com
siht. Hillevi Grönroos, Rantatie 1, 07800 Lapinjärvi, p. 050 340 3518, hillevi(at)sulo.fi

Myrskylän osasto:
Syväjärventie 12 A,07600 Myrskylä, almyrskyla(at)gmail.com  
pj. Petri Kymäläinen, Niemenjärventie 19, 07600 Myrskylä, p. 045 1398744, petrikymalainen(at)aol.com
siht. Marian Väisänen, Fredrika Runeberginkatu 9 A 4, 01600 Porvoo, p. 045 1329397, maija.vaisanen(at)gmail.com

Porvoon osasto:

pj. Merja Siltala, Kytöjärventie 13, 06750 Tolkkinen, puh. 0400 604 732, peta.siltala(at)pp.inet.fi
siht. Hannu Virolainen, Hiidenheitontie 12, 06650 Hamari, puh. 0400 377 410, hannu.virolainen(at)pp2.inet.fi


AL:N HELSINGIN PIIRI

Piirin puheenjohtaja; Stefan Felin
Kylävuorentie 35A
04130 Sipoo
puh.040-8488011
stefan.felin (at)yara.com

AL:n Helsingin osasto:
pj. Kari Tornivaara, Vilppulantie 26 J 119, 00770 Helsinki, p. 050 403 3203, ktorniva(at)welho.com, siht. Eija Pulkkinen, Mervintie 9 B, 01420 Vantaa, p. 041 776 7625